Nabożeństwo do św. Rity rozprzestrzeniało się bardzo szybko – najpierw we Włoszech, później w innych krajach. W sposób szczególny czczono świętą zakonnicę w królewskich rodach Hiszpanii i Portugalii. Warto dodać, że król Portugalii, Jan V Wielkoduszny, poprzez wstawiennictwo Rity został uzdrowiony z ciężkiej choroby oka.
Światowe miejsce kultu św. Rity znajduje się w Umbrii, w Cascii, ale Święta odbiera też cześć w innych miejscach Europy i świata. W Italii jest jeszcze czczona m.in. w sanktuarium w Turynie. Najważniejszym miejscem kultu św. Rity we Francji jest Kaplica Zwiastowania w Nicei, gdzie siedzibę ma również „Fundacja świętej Rity”. Zakonnica odbiera też cześć na północy Francji, w Vendeville, w Curgis.
Nabożeństwo do św. Rity jest rozpowszechnione w Ardenach, w kościele pw. św. Hilarego w Givet. W Paryżu znajduje się kilka sanktuariów, w których św. Rita odbiera cześć. Najważniejsze z nich znajduje się przy 65 Bouleward de Clichy. W Niemczech, w kościele oo. augustianów w Würzburgu, znajduje się kaplica ku czci św. Rity, gdzie wyjątkowo uroczyście jest obchodzony dzień 22 maja – liturgiczne wspomnienie Świętej. Warto dodać, że św. Rita cieszy się popularnością również w Ameryce Południowej, w Libanie i na Filipinach.
Kult świętej Rity w Polsce
W naszym kraju kult św. Rity rozwija się przede wszystkim na południu Polski, a głównym jego ośrodkiem jest kościół pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej na krakowskim Kazimierzu, gdzie znajdują się relikwie Świętej. To właśnie w tej świątyni na początku XX w. augustianki zaczęły krzewić nabożeństwo ku jej czci (jedna z sióstr po powrocie z kanonizacji Rity w Rzymie, zafascynowana postacią nowej Świętej, zaproponowała, aby „zaszczepić” jej kult w Polsce). W nawie bocznej kościoła znajdował się ołtarz z obrazem św. Rity, przed którym szczególnie modlono się w każdy czwartek.
Kult Patronki od spraw trudnych i beznadziejnych szerzył się w krakowskiej świątyni wyjątkowo podczas II wojny światowej. Wówczas w bocznym ołtarzu zamieszczona została przepiękna figura św. Rity, zaprojektowana przez polskiego architekta, Adolfa Szyszko – Bohusza, zaś wykonana przez Wojciecha Maciejowskiego. Ta monumentalna statua zachowała się do dnia dzisiejszego; przed nią gromadzą się wierni, którzy przybywają do świątyni z całej Polski i Europy, aby prosić św. Ritę o modlitewne wstawiennictwo.
Warto dodać, że zakonnica jest czczona także w kościele pw. Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu, gdzie znajduje się jej obraz, będący wierną kopią wizerunku Świętej znajdującego się w Cascii.
Proszę o modlitwę. Moje małżeństwo jest w rozsypce. Brakuje mi sił i rownowagi. Boje się. Popadam w depresję. Nic mnie nie cieszy. Dla męża jestem zerem. Tak też się czuję. Pragnę by to się skończyło.